Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 05 Marca 2015
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Matros53
18.09.2014 12:01
14.09.2014 Zdjęcia z Wilkszyna: tutaj

greten
14.07.2014 10:32
Korona Kocich Gór - wyniki wyścigu amatorów: http://www.pomiaryczasu.p
l/event/korona_kocich_gor
/wyniki/


askend
09.07.2014 23:19
Zapisy na Puchar Śniadania Mistrzów 3 zawody www.naczas.com/rejestracj
a


greten
03.07.2014 12:04
Zapisy na Koronę Kocich Gór: http://www.pomiaryczasu.p
l/registration/korona_koc
ich_gor/


redakcja
02.07.2014 21:29
jest już regulamin Korony Kocich Gór

greten
14.06.2014 22:16
Kto ma ochotę na zabawę w triatlon? Szerszenie zapraszają do radosnej i improwizowanej rywalizacji w Twardzielu 2014 smiley http://twardziel2014.pl/

redakcja
09.06.2014 13:55
Maciej Bodnar 12 miejsce w czasówce Critérium du Dauphiné ze stratą 13s do Froome"a. Kwiato -20 a Huzar -43

redakcja
09.06.2014 13:48
Maja Włoszczowska brązową medalistką Mistrzostw Europy smiley

Tomasz Guzenda Guzi Team
05.06.2014 16:25
Skradziono Szosę marka Jan Janssen czarno- czerwona na tiagrze

Tomasz Guzenda Guzi Team
05.06.2014 16:21
Guzi Team Lubuska grupa szosowa poszukuje dwóch zawodników na Amber road 100 km na czas kontakt na profil.

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
statystyka
Aktualności
PARAMI NA DOŻYNKACH W ZAWONI
Czterdzieści osiem kilometrów w upale - dystans dla par na XII Dożynkowym Kolarskim Wyścigu parami w Zawoni.

Najlepszy czas 1.05:45 wykręciła para Marcin Urbanowski z Konradem Czajkowskim (Bank BGŻ Team).
Para BGŻ Teamu pokonała o ponad dwie minuty Filipa Naskręta i Roberta Żmudzina z TGV Team Kościan. Trzecie miejsce zajęli Łukasz Bodnar i Paweł Charucki z CCC Polsat Polkowice.


ZDJĘCIA LUIZY RÓŻYCKIEJ

W czytaj więcej nasze zdjęcia (Julki Wołodźko) i wyniki.


fot.:Julia Wołodźko


· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 1420 Czytań · Drukuj
OGLĄDAMY FILMY z AUTOSTRADA NA CzAS


Powyżej znakomity film Michała Kuczyńskiego z Magazynu Rowerowego. WoW!!!

Filmy organizatorów poniżej.


· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 830 Czytań · Drukuj
RAJD Z RYSZARDEM SZURKOWSKIM
W sobotę byliśmy w Krośnicach na III już edycji rajdu rowerowego "Śladami Ryszarda Szurkowskiego".

198 uczestników! Dzieci i dorośli, na czele Ryszard Szurkowski, Henryk Charucki, Jan Jankiewicz, Jan Faltyn, Jan Brzeźny.

Grupa Szerszeni w poważnym składzie - bohaterem imprezy Grzegorz Wołoszyn, który wygrał na loterii rower i przekazał go jednemu z najmłodszych uczestników rajdu. Brawo :)


· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 925 Czytań · Drukuj
ALEŻ PIĘKNIE BYŁO NA MOŚCIE ....
OSTATECZNE WYNIKI SĘDZIOWSKIE W CZYTAJ WIĘCEJ !!!

Ryszard Szurkowski i Stanisław Szozda pojechali razem w parze po raz pierwszy od 1978 roku i wygrali kategorię kolarski VIP na rozegranym 27 sierpnia wyścigu Autostrada na Czas II z okazji Dnia Otwartego Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Mostu Rędzińskiego.

Na 11 km trasie czasówki przez Most Rędziński najszybsza okazała się para byłych zawodników Dolmelu Wrocław: Jerzy Sikora (tegoroczny mistrz Polski masters w jeździe indywidualnej i parami)) i Jarosław Fafuła (obaj reprezentujący BGŻ Eska Team). Wśród kobiet wygrała para Małgorzata Pawlaczek (Szerszenie Trzebnica) i Joanna Wołodźko (tegoroczna mistrzyni Polski masters w jeździe parami), przed parą Whirlpool AZS Politech. Wroclawska: Joanna Liczner, Katarzyna Rzepecka

W rywalizacji byłych zawodników starszych wygrał Jan Brzeźny i Ryszard Rawski pokonując Henryka Charuckiego i Jana Faltyna.

TU PIĘKNA RELACJA PIOTRA KURKA z WIELKOPOLSKIEGO ROWEROWANIA

Kilkanaście tysięcy uczestniczących Dniu Otwartym AOW wrocławian mogło z bliska zobaczyc tak slawne kolarskie pary jak miedzy innymi: Jan Jankiewicz i Wacław Skarul, Mieczysław Zelaznowski i Wincenty Majka, Andrzej Pajor i Grzegorz Krężel, Zdzisław Komisaruk i Zbigniew Szczęsny, Witold Mokiejewski i Czesław Woliński, Zbigniew Krawczyk i Ryszard Wrona oraz Ireneusz Walczak, Jacek Bodyk i bracia Zdzisław i Marek Wrona…. Pokazali się również kolarze CCC Polsat Polkowice ze zwycięzca BGŻ Pro Ligi Łukaszem Bodnarem na czele i wrocławianinem Pawłem Charuckim.


A poniżej przecudne jak zwykle zdjęcia Luizy Różyckiej

FOTOBLOG LUIZY RÓZYCKIEJ

FOTOBLOG LUIZY RÓZYCKIEJ II

Tego dnia ukazała się również papierowa wersja WGK :)

na zdjęciu obok zwycięzcy oraz Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski.
fot.: Luiza Różycka

jeszcze galeria SOBOLEWSKI FOTO

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2802 Czytań · Drukuj
AUTOSTRADA NA CZAS !!!


W rozszerzeniu 'czytaj więcej' kolejność startowa.

BĘDZIE CZASÓWKA PARAMI NA AUTOSTRADOWEJ OBWODNICY WROCLAWIA Z UDZIAŁEM MOSTU RĘDZIŃSKIEGO - JUZ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ - 27 SIERPNIA,


Tym razem też "Polska biega" i "Polska na rowery"

Przyjedźcie koniecznie ok. 10.30 rowerami - wjazd tylko od strony Stadionu na Maślicach (Szczecińska). Od Żmigrodzkiej będzie na pewno zakaz ze względu na bezpieczeństwo uczestników.

O 11 Polska na rowery wspólny przejazd ze sportowcami, politykami i innymi fajnymi ludźmi, potem Autostrada na Czas , ok 13.30 dekoracja a po 14 "Polska Biega"
· Czytaj więcej
5 Komentarzy · 2459 Czytań · Drukuj
POLSKO - CZESKIE TOUR IZERY
Jeden z najładniejszych wyscigów szosowych dla amatorow już za nami. Ze startu wspólnego, po obu stronach polsko- czeskiej granicy, 86 km z prawie 1500m przewyzszenia, po zazwyczaj idealnym (no nie zawsze) asfalcie przejchało ponad 100 zawodników z Polski i Czech na trasie Świeradów - Szklarska Poreba- Jakuszyce - Harrachow - Smedawa- Hejnice -Świeradów.

Naprawde wysoki poziom sportowy - zwycięzca Krzysztof Lewandowski z Krakowa i drugi Piotr Sułek ze Świdnicy z czołową 15 - osobową grupą osiagnęli srednią prędkość ponad 40 km na godzinę.

· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 940 Czytań · Drukuj
JANUSZ KIERZKOWSKI NIE ŻYJE
Janusz Kierzkowski - najsłynniejszy polski kolarz torowy zmarł 19.08.2011

Ostatnie dni spędził w szpitalu z powodu ogólnego pogorszenia stanu zdrowia.

Sportowiec o wybitnym dorobku - w karierze zdobył medale Mistrzostw Świata, Mistrza Polski, brązowy olimpijski w 1968r. Mistrz Świata 1973

We Wrocławiu szczególnie lubiany - członek Stowarzyszenia Kolarzy Dolnośląskich - zawsze chętnie opowiadał o wyścigach, spotykał się z kibicami i zawodnikami na imprezach propagujących kolarstwo.

Można Go było spotkać na dorocznych dolnośląskich Balach Kolarzy; w tym roku po raz ostatni.Pogrzeb odbył się w piątek 26.o8.2011 na cmentarzu Osobowickim.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1003 Czytań · Drukuj
ZMARŁ BOLESŁAW ZAJICZEK

Zmarł Bolesław Zajiczek. Miał 81 lat.

W piątek 19.08.2011 odbył się pogrzeb twórcy drużyny harcerskiej Baryczanie istniejącej od ponad 50. lat, działacza harcerskiego, propagatora turystyki pieszej, rowerowej i biegów narciarskich, Harcmistrza Związku Harcerstwa Polskiego, Uczestnika rowerowego Rajdu Niepełnosprawnych Dookoła Świata (11 tys.km), Uczestnika Rajdu Kolarskiego Dookoła Białorusi (4,5 tys. km), wycieczki rowerowej do Wilna, dwukrotnego uczestnika Tour de Pologne, dwukrotnego Uczestnika rajdu kolarskiego Nowy Jork – Waszyngton z okazji obchodów pierwszej i trzeciej rocznicy 11 września w Nowym Jorku, Uczestnika maratonów Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych, organizatora i przewodnika obozów wędrownych, rajdów i wycieczek, biegów narciarskich, inicjatora rajdów środowiskowych, działacza Ludowego Zespołu Sportowego i Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej, twórcy Izby Historycznej Pamięci Narodowej w Miliczu oraz harcówki, dwukrotnego
radnego Milicza, inicjatora akcji odnowy cmentarza polskiego w Żytomierzu na Ukrainie i zbierania środków na odbudowę Panoramy Racławickiej, Zamku Królewskiego w Warszawie, budowę Centrum Zdrowia Dziecka, budowę Centrum Matki Polki, odbudowę Cmentarza Orląt Lwowskich, a także – każdego roku – zbiórki żywności dla ubogich mieszkańców regionu .....
· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 781 Czytań · Drukuj
NA OKRAJU BABSKIE PUDŁO DLA WROCLAWIANEK
Stanislaw Szozda ściskał wrocławianki - zwyciężczynie open kobiet XIV Wjazdu na Okraj: Joannę Liczner(Whirlpool AZS Politechnika Wroclawska), Izę Dominiak i Joannę Wołodźko (BGŻ ESKA Team).

W kultowej XiV już czasówce pod górę pojechało ponad 200 kolarzy a najlepszy okazał się Sławomir Chrzanowski z Bielawy, ktory 13,5 km z Kowar na Okraj pokonał w czasie 31 minut i 4 sekund.

Najlepszy z wrocławian byl Michał Kurpik(17 open), Zygmunt Krawczyk(21 open, 3m w kat.6 za 2. Staszkiem Werdą) i Kamil Cichomski ( 26 open). Trzeci w kat5 byl Robert Rasała ( 30 open) a piąty Grzegorz Krężel ( 43 open).

W kat7 drugie miejsce zajął Roland Listner(66 open) a trzecie Zbigniew Szczęsny(74 open) przed Grzegorzem Fajkowskim( 78 open).

W setce złapali sie jeszcze:Krzysztof Janczura (51), Rafał Wiatrak (53), Ryszard Wrona(57), Mieczysław Karłowicz (59), Jerzy Grzelak (61) i Henryk Tokarski senior (97) oraz tuż za Henryk Tokarski junior (102) i Tomasz Wołodźko (103).

fot.Julia Wołodźko
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1561 Czytań · Drukuj
MASTERSI NA TOUR DE POLOGNE
W swoich kategoriach Zygmunt Krawczyk drugi, Zdzislaw Komisaruk trzeci , Joanna Wołodźko trzecia (open K czwarta) na specjalnym etapie Tour de Pologne amatorów rozegranym 5 sierpnia na 56 kilometrowej trasie o przewyższeniu ponad 1200m wokoł Bukowiny Tatrzańskiej ( z ponad 20 % podjazdem pod Gliczarow).

W czasie 2 godzin zmieśili sie miedzy innymi Kamil Ciechomski, Michał Kolenda, Jan Brzeźny, Mieczysław Karłowicz, Jacek Bodyk, , Grzegorz Fajkowski, Tony Rominger i Bartosz Miszkurka.
Tuz powyzej 2 godzin, ale w pierwszej dwusetce pośród ponad 1200 uczestników pojawili się na mecie Mariusz Zachacz, Tomasz Wołodźko i Janusz Bieniek.

W czasie 2h.30 minut i pierwszej połowie stawki zmiescili sie również Marek Wrona, Bogumił Wosz, Zdzisław Wrona, Wojtek Krauze i Edward Kuczmarz oraz Rafał Jurkowlaniec i Ryszard Szurkowski.

fot.Julia Wołodźko

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1318 Czytań · Drukuj
Strona 27 z 53 << < 24 25 26 27 28 29 30 > >>
Zapowiedzi
07 marca 2015
PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA, Jelenia Góra
08 marca 2015
PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA, Jelenia Góra
12 kwietnia 2015
TAURON LANG TEAM RACE 2015, Otwarcie sezonu, Sobótka
19 kwietnia 2015
SZOSOWY KLASYK, Miękinia k/Wrocławia
12 lipca 2015
SZOSOWY KLASYK, Szklarska Poręba
13 września 2015
KLASYK KARKONOSKI, szosa, Jelenia Góra