Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Maja 2016
PATRON MEDIALNY
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vinner1
07.12.2015 19:47
Jak wiecie Lidl jest sponsorem EtiX i z tej okazji od 14 XII stroje kolarskie w atrakcyjnej cenie z podpisem Marcela Kittela.

redakcja
12.05.2015 22:24
W dziale "zapowiedzi" jest już regulamin Kryterium w Trzebnicy smiley

waclawszymczak
07.05.2015 11:01
24 - godzinny Rawicki Festifal Sportu 16-17 maja 2015r. Jedną z konkurencji będzie 24 godzinny Wyścig Rowerowy/indywidualny/ z hasłem "Każdy jedzie po swój rekord" Informacje na stronie: 2

redakcja
22.04.2015 14:30
KLASYKI PIASTOWSKIE http://www.naszosie.pl/20
15/04/klasyki-piastowskie
-wyscigowa-propozycja-dla
-amatorow/


askend
07.04.2015 22:17
Śniadanie Mistrzów - zapisy na 26 kwietnia www.naczas.com

Matros53
18.09.2014 12:01
14.09.2014 Zdjęcia z Wilkszyna: tutaj

greten
14.07.2014 10:32
Korona Kocich Gór - wyniki wyścigu amatorów: http://www.pomiaryczasu.p
l/event/korona_kocich_gor
/wyniki/


askend
09.07.2014 23:19
Zapisy na Puchar Śniadania Mistrzów 3 zawody www.naczas.com/rejestracj
a


greten
03.07.2014 12:04
Zapisy na Koronę Kocich Gór: http://www.pomiaryczasu.p
l/registration/korona_koc
ich_gor/


redakcja
02.07.2014 21:29
jest już regulamin Korony Kocich Gór

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
statystyka
Aktualności
KTO SIĘGNIE PO KORONĘ GÓR - KROK PIERWSZY
Klasyk Radkowski otworzył amatorski sezon szosowego ścigania po górach na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy, że już 10 lipca w Jeleniej Górze będzie można zmierzyć się z pierwszym etapem Tour de Pologne Amatorów. Pod koniec lipca (27.07) odbędzie się 9. edycja kultowego Klasyka Kłodzkiego, a na 8 września w Podgórzynie planowany jest maraton Liczyrzepa.

Do pokonania były trzy dystanse (na 67 km. pętli Radków-Szczytna-Kudowa-Radków) po miejscami świetnym asfalcie z pięknymi widokami , cudnymi zjazdami i z ponad 1400 m przewyższenia na każdym okrążeniu.

Wśród ponad 230 zawodników, którzy wystartowali w Klasyku Radkowskim aż 135 zdecydowało się pokonać liczący 67 km dystans mini.

Świetnie oznakowana trasa (HAMUJ !!) chyba osobiście przez Kasię Michalik, bo na różowo :)



· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1956 Czytań · Drukuj
ZNÓW WYGRAŁ JAREMKO CZASÓWKĘ W ŻMIGRODZIE
Kolejne pierwsze miejsce zdobył na czas Jacek Jaremko. Blisko udaremnienia Mu tego wyczynu był Jurek Sikora, który przegrał o setne sekundy... No cóż - chcieliśmy mieć elektroniczny pomiar czasu, to mamy :)

TU ZDJĘCIA ZE ŻMIGRODU

Do Żmigrodu jak zwykle w maju na czasówkę przyjechali 3 maja stali bywalcy by poprawić swoje osiągnięcia z poprzednich lat na stałej trasie 19,3 km, ale też wielu nowych zawodników ścigających się w cyklu Road Maraton, do którego czasówka się wlicza.
· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 1919 Czytań · Drukuj
SUDECKA CZASÓWKA
Marta Sułek (Boplight Team Świdnica) oraz Hiszpan Pedro Macia Rivas (SMKK BOLMET TREK LEGNICA)wygrali w kategorii elita wyścig kolarski w jeździe indywidualnej na czas pod górę Czasówka Sudecka prowadzący z Podgórzyna do Przesieki na dystansie 7,5 kilometra z finiszowym 400 metrowym odcinkiem o nachyleniu blisko 20 procent.

Druga w elicie kobiet była Katarzyna Rzepecka (Whirlpol AZS Politechnika Wroclawska).

Trzeci w amatorach był wrocławianin Kamil Ciechomski. Zygmunt Krawczyk był trzeci w mastersach M50 wyprzedzony przez Janusza Przybysza i Ryszarda Grygonisa.

W M60 zwyciężył Zygmunt Pfeifer przed Grzegorzem Fajkowskim a w M70 drugi był Tadeusz Chudobski.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2731 Czytań · Drukuj
BIKEMARATON W ZDZIESZOWICACH
Michał Antosz( MTB Votum Team) był 28 kwietnia najlepszym wrocławianinem na Bikemaratonie w Zdzieszowicach - 8 open i 3miejsce w M3. W połowie stawki na giga i na szóstym miejscu w M4 uplasował sie Jerzy Sikora(BGŻ Eska Team) . Na mega Mikołaj Jurkowlaniec był szósty open i w M2 a w M3 trzecie miejsce zajął Marcin "Muzyk"Wróbel (In - Motion.pl). Rowniez trzecia w K3 była Magda Wojtyła
Na mini drugi open był Paweł Ziober( Harfa Harryson Felt Team) a w M6 wygrali wroclawianie: Fajkowski przed Koszuckim i Kapuścikiem.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1072 Czytań · Drukuj
SOBOTA SZERSZENIA !


Bardzo ciężkie warunki atmosferyczne - czyli upiorny upał - wymęczył startujących w tym roku w Trzebnicy. VI Żądło Szerszenia odbyło się 28. kwietnia 2012.

GALERIA 1
Dystans giga 225 km wygrał Mateusz Kryk z Oleśnicy z czasem 6h 36minut przed Zdzisławem Kalinowskim i Tomaszem Gajowskim. Siódmy open był Ryszard Kryk a jedenasty Andrzej Witkowski.

Open mega 150 km wygrał Jan Krysiak z Bydgoszczy przed wrocławianami Pawłem Szczepkowskim i Michałem Kolendą ("Kurier"). Szósty open był zwycięzca M5 Piotr Ratajczyk, siódmy open zwycięzca M3 Rafał Wiatrak a ósmy open zwycięzca M4 Mirosław Fitał.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Zbigniew Fojtar (2m w M3) i Robert Rasała (2m w M4). Jedenasty był Jacek Wajda, piętnasty Radek Majka a dziewiętnasty Grzegorz Krężel.

W M6 zwyciężył 32 open Roland Listner.
Wsród kobiet wygrała Joanna Liczner przed Ewą Walasek i Katarzyną Orłowską
Na mini open wygrał Michał Kurpik.


wyniki ŻĄDŁA SZERSZENIA !!! oraz WYNIKI PREMII GÓRSKIEJ POD RADŁÓW

Na obrazku specjalne - drugie papierowe - wydanie Wrocławskiej Gazety Kolarskiej - Tak się złożyło, że Rafał Wiatrak (na okładce), również wygrał dzis swoją kategorię :)



· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 1829 Czytań · Drukuj
ZŁOTA PODKOWA DLA SZCZĘSNEGO, SREBRNA DLA LECHOWSKIEGO

Zbigniew Szczęsny wygrał kategorię M60 na 7 kilometrowej czasówce o Złota Podkowę w Janowie kolo Częstochowy.

Drugie miejsce w kat. M50 zajął wrocławianin Marek Lechowski (na zdjęciu), przegrywając złoto o 3 dziesiąte sekundy z doktorem Markiem Paściakiem.

Rozegrana 21 kwietnia czasówka w Janowie była kolejnym tego roku rozpoczęciem sezonu masters.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1685 Czytań · Drukuj
JAREMKO ZNOWU WYGRYWA CZASÓWKĘ!
Dziesieciokilometrowy masterski wyścig na czas w Kłomnicach 14 kwietnia wygrał w kategorii M40 wrocławianin Jacek Jaremko.
W M30 zwyciężył Krzysztof Ciesielski z Kalisza a trzecie miejsce zajął Remigiusz Rolski(Talvi Sport Szklarska Poreba). Piąty był Mateusz Kryk z Oleśnicy.
W M50 najlepszy okazał się Kwiecien Wojciech LMGKK Ziemia Brzeska Brzeg a w M60 Zygmunt Pfeifer(Talvi Sport Szklarska Poreba) przed Zbyszkiem Szczęsnym (KS Sleza Sobótka) i Edwardem Lascolim ze Szklarskiej Poręby.

Dzień później w wyscigu ze startu wspólnego drugi w M30 był Rafał Wiatrak (VTeam Jamis) a trzeci Paweł Jamro(Świdnica). W M40 trzeci był Piotr Pawłowski (KS Ślęza Sobotka).
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1415 Czytań · Drukuj
NASI W PIEKLE PRZYTOKU !!!
Trzech dolnosląskich kolarzy mastersów walczyło 15 kwietnia z zielonogórska koalicją w piątej edycji Piekła Przytoku - polskiej wersji Paryż -Roubaix.
Na 70 kilometrowej trasie, po bruku czesto gorszym niż w Krzyżanowicach, ścigali się legniczanin Marek Bonecki( Whirlpool Azs Politechnika Wrocławska), Michał Kolenda(Wroclawscy Kurierzy Rowerowi) i Robert Rasała( Szerszenie Trzebnica).
Jedna trzecia kolarzy spośrod 90 -ciu, ktorzy wystartowali nie ukończyła tych arcytrudnych zawodów.
Z satysfakcją więc donosimy ,że Marek Bonecki był czwarty open i drugi w kat. M4, Michał Kolenda - szósty open i drugi w kat.M2 a Robert Rasała - 28 open i siódmy w M4.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1165 Czytań · Drukuj
POROSIA TRASA WE WROCŁAWIU - WIELCE OK !!!

GALERIA BŁOTNA

Dariusz Poroś na giga, Michalina Ziółkowska i Mikołaj Jurkowlaniec (na zdjęciu) na mega oraz Paweł Kawalec i Marta Wesołowska na mini zdobyli tytuły mistrzów Wroclawia w maratonie MTB w zawodach rozegranych w zimnie i deszczu 15 kwietnia na zachodnich obrzeżach Wroclawia.

W trasę na 3 dystansach wyruszyło blisko 2 tysiące kolarzy z całej Polski, by zainaugurować nowy sezon MTB. Klasyfikację drużynową wygrała BGŻ Eska Team.

Z Wrocławian na giga w pierwszej trzydziestce uplasowali się Piotr Berdzik, Michał Cesarczyk, Krzysztof Wesoły i Przemek Kotowicz. Pierwsze giga na MTB zaliczył rownież Mirek Fitał.

Na mega -poza drugim open Jurkowlańcu - świetne zawody zaliczył Paweł Ziober ( 7 open i 3m w M3). Roland Listner wygrał M6 a Zygmunt Krawczyk:"Bokser" był trzeci w M5.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2314 Czytań · Drukuj
NOWE CENTRUM W HARFIE !



Blisko 200 osób uczestniczyło 12 kwietnia w uroczystym otwarciu Dolnośląskiego Centrum Rowerowego Harfa Harryson Henryka Charuckiego przy ul. Robotniczej we Wrocławiu.
To największy salon rowerowy na Dolnym Śląsku.

Na przestrzeni wystawowej w jednym czasie możemy podziwiac ponad 500 rowerów (miedzy innymi Felt, Giant, KTM) szosowych, wyscigowych , mtb, dla dzieci i miejskich oraz osprzęt najlepszych światowych firm (Sram, Shimano, mavic, michelin, BBB i inne).

- Zaczynaliśmy 20 lat temu w 40 metrowej piwnicy przy ul. Zielińskiego a teraz mam zaszczyt zaprosić was do prawdziwego, nowoczesnego centrum rowerowego. To dzięki Wam: mojej drużynie, moim przyjaciołom kolarzom, lekarzom, bankowcom, współpracownikom - dziękował znakomity niegdyś kolarz a dziś właściciel Centrum, Henryk Charucki.
Zwycięstwo w wyścigu to pikuś w porównaniu do sukcesu w biznesie - mówił jeden z gości, znakomity kolarz Stanisław Szozda

Znakomitości na uroczystości nie brakowało: między innymi Stanislaw Szozda, Jan Brzeźny, Jan Jankiewicz, Jan Faltyn, Szczepan Klimczak, Zdzislaw Komisaruk, Janusz Bieniek, Zdzisław Wrona, Mieczysław Karłowicz, Jacek Bodyk, Grzegorz Krężel, Witold Mokiejewski, Andrzej Pajor, Grzegorz Fajkowski, Daniel Aramowicz, Kacper Sowiński, Clemens Ujejski, Marek Lechowski wybitni trenerzy Mieczysław Żelaznowski, Wincenty Majka, Waldek Cebula (trener klasy Mistrzowskiej), prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul, Marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec, wiceprezydent Wroclawia Maciej Bluj oraz ojciec profesor Bonawentura.

TU O TYM WYDARZENIU na stronie WROWER
fot. Magazyn Rowerowy
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2609 Czytań · Drukuj
Strona 27 z 59 << < 24 25 26 27 28 29 30 > >>
Zapowiedzi
28 maja 2016
ZDUŃSKA WOLA, MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS, JAZDA NA CZAS
29 maja 2016
ZDUŃSKA WOLA, MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W JEŹDZIE PARAMI NA CZAS
04 czerwca 2016
ZŁOTORYJA, XXVII OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG KOLARSKI O ZŁOTĄ WSTĘGĘ KACZAWY
04 czerwca 2016
LESZNO, XI Leszczyński Maraton Rowerowy
05 czerwca 2016
ZAGRODNO k.Złotoryi,XVI Puchar Starosty Złotoryi
11 czerwca 2016
Jeżów Sudecki, VII Czasówka Szybowcowa
12 czerwca 2016
II KLASYK SKALMIERZYCKI
12 czerwca 2016
SKALMIERZYCE, II Klasyk Skalmierzycki
18 czerwca 2016
MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS, START WSPÓLNY
19 czerwca 2016
MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS, START WSPÓLNY
03 lipca 2016
WILKSZYN, Sniadanie Mistrzów, czasówka
10 lipca 2016
SZKLARSKA PORĘBA, Szosowy Klasyk
17 lipca 2016
BUKOWINA, Tour de Pologne Amatorów
23 lipca 2016
ZIELENIEC, Klasyk Kłodzki, Supermaratony
06 sierpnia 2016
GRODOWIEC k.Grębocic, Szosowy Klasyk
14 sierpnia 2016
WROCŁAW, Skoda Bike Challenge
14 sierpnia 2016
GOSTYŃ, Amber Road, jazda drużynowa na czas
15 sierpnia 2016
KOWARY, XIX Wjazd na Okraj, czasówka
03 września 2016
KARPACZ, Liczyrzepa, Supermaratony
10 września 2016
POZNAŃ, Bike Challange, jazda indywidualna na czas
11 września 2016
POZNAŃ, Bike Challange, start wspólny
11 września 2016
POZNAŃ, Bike Challange, start wspólny
18 września 2016
ŻMIGRÓD, parami na czas, Roadmaraton
24 września 2016
WILKSZYN, Śniadanie Mistrzów, czasówka