Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 19 Majaa 2024
PATRON MEDIALNY
statystyka
Aktualności
PUCHAR ?WIATA W JELENIEJ GÓRZE ?!
Zamiar zorganizowania w Jeleniej Górze jednej z edycji Pucharu ?wiata MTB potwierdzili Maja W?oszczowska, wicemarsza?ek Dolnego ?l?ska Piotr Borys, prezydent Jeleniej Góry Marek Obr?balski i Maciej Grabek( Grabek Promotion) na spotkaniu 7 maja w sali Kolumnowej Dolno?l?skiego Urz?du Wojewódzkiego we Wroc?awiu.
Zó?t? koszulk? "Jelenia Góra liderem MTB" wr?czy? prezydentowi Jeleniej Góry wicemarsza?ek Piotr Borys.

Prezydent opowiedzia? o cyklach imprez rowerowych w Jeleniej Górze z których pierwsza Maja W?oszczowska Trophy wystartuje ju? 9 maja z udzia?em najwi?kszych gwiazd MTB W?ród pa?: aktualny nr 1 ?wiatowego rankingu - Kanadyjka Catherine Pendrel (czwarta w Pekinie), dwukrotna olimpijka (7 w Pekinie) - Amerykanka Mary McConneloug oraz oczywi?cie polska si?a : Maja W?oszczowska, Ania Szafraniec, Ola Dawidowicz i Magda Sad?ecka. W elicie panów najlepsi zawodnicy z Polski, Czech, Austrii, USA, a tak?e... Mistrz Olimpijski z Sydney - wielka gwiazda ?wiatowego MTB - Francuz Miguel Martinez.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 4174 Czytań · Drukuj
POJEDYNCZO NA CZAS W ŻMIGRODZIE
Aby wygrać czasówkę w Żmigrodzie powinno się raczej jechać na czasowym rowerze, z lemondką, pełnym kołem i kropelkowym kaskiem. Taki sprzęt prezentowali prawie wszyscy zwycięzcy kategorii w VIII Wyścigu na czas o Puchar Burmistrza Żmigrodu, który tradycyjnie odbył się 3 maja na nieco ponad 19 kilometrowej trasie o niezauważalnym przewyższeniu.
Miejsce na podium zapewniały tylko przejazdy z przeciętną prędkością ponad 40 km/h a z wrocławian najlepiej zaprezentował się Piotr Szulc (drugi w kat.35 -50 lat, na czasowym Felcie).
Na zdjęciu do startu szykują się Waldemar Twardziszewski i Franciszek Jowik.
Częściowe wyniki czasówki z Żmigrodzie
1 Komentarzy · 6098 Czytań · Drukuj
SUDECKA CZASÓWKA
Trasa czasówki przebiegała od stacji benzynowej w Podgórzynie poprzez Przesiekę do Drogi Sudeckiej. Trasa bardzo znana z czasów Wyścigu Pokoju, gdy ostatni odcinek w tamtych czasach kolarze często pokonywali pieszo. Po wielu latach wreszcie wyremontowano drogę i znów można było przeprowadzać tam szosowe zawody kolarskie.

Zwycięzcą został Piotr Sułek z klubu KS Sułek Sport Beplight Świdnica który trasę czasówki pokonał najszybciej w czasie 18.06:80 sekund. Długość trasy tylko 7100 m.
Czwarty w juniorach był Tomasz Jamka (19'57) a dopiero dziesiąty w masters I Rafał Wiatrak(23'26)-w tej kategorii pierwszy był Marek Bonecki z Legnicy.

Najstarszym uczestnikiem wyścigu był Pan Jerzy Leśniak z KTC Kołobrzeg, który urodził się 1929 roku, a trasę pokonał w czasie 35 minut 12,06 sekund.

1 Komentarzy · 4916 Czytań · Drukuj
PIERWSZOMAJOWY MARATON W KARPACZU
Ponad 800 kolarzy górskich stanęło na starcie wyścigu Powerade MTB Maraton, który odbył się 1 maja w Karpaczu. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: Giga 81 km (2630 m przewyższenia), 45 km (1490 m) lub 11 km (320 m).
Na giga wygrał Andrzej Kaiser a wśród kobiet Justyna Frączek pokonała wrocławiankę Ewelinę Ortyl. Dziesiąty w M3 Marcin "Muzyk" Wróbel stracił do zwycięzcy ponad pół godziny a 16-ty Paweł Ziober blisko godzinę.
Na mega wśród kobiet zwyciężyła powracająca z Portugalii Magda Balana, która przyjechała na metę 2 i pół godziny przed znaną aktorką Joanną Jabłczyńską .